Tworzenie postów niewidocznych na fanpage Facebook

Tworzenie postów niewidocznych na fanpage

Jak dodawać posty, które nie wyświetlą się na fanpage'u?

System adsfox w większości oparty jest na postach tworzonych poprzez stronę na Facebooku. Jeśli jednak zaistnieje potrzeba ustawienia specjalnego postu, który nie pasowałby na fanpage, jest możliwość skorzystania z opcji stworzenia reklamy w panelu adsfox, aby utworzyć reklamę widoczną jedynie dla odbiorcy.
Najpierw należy zalogować się na stronie https://use.datadriventool.com/ i wejść w zakładkę Kampanie Automatyczne.

Należy wybrać kampanię, do której nowa reklama ma zostać dodana i wejść w ikonkę    , a następnie wybrać opcję Stwórz reklamę.

Po kliknięciu przycisku wyświetli się strona odpowiedniego konta reklamowego w Managerze Reklam. Po jej załadowaniu należy kliknąć zielony przycisk Utwórz.

Następnie należy nazwać reklamę i kliknąć przycisk Kontynuuj.

W zależności od wersji Managera reklam może pokazać się widok taki:

…lub taki:

Nie ma to jednak dużego znaczenia, ponieważ wszystkie pola wyboru, które będzie trzeba uzupełnić, poukładane są w taki sam sposób.
Idąc po kolei, pierwszą czynnością jest wskazanie poprawnego fanpage’a, tego samego, z którego udostępniane są posty oraz konta na Instagramie. Czasami konto na Instagramie załaduje się samo, czasem trzeba będzie kliknąć listę i wybrać odpowiednie.

Następnie należy wybrać, czy preferowanym formatem jest reklama karuzelowa, czy pojedynczy obraz lub film i przejść do sekcji Materiał reklamowy, w której trzeba wykonać następujące czynności:

Dodać Multimedia (obraz):

Stworzyć tekst posta (1), nagłówek (2) i wezwanie do działania (3):

Dodać link do strony lub produktu, który ma zostać promowany:

Resztę ustawień można pozostawić w konfiguracji domyślnej, natomiast warto jeszcze na koniec zerknąć na segment Monitorowanie i sprawdzić, czy zaznaczone są Zdarzenia w witrynie i czy pod nimi jest właściwy Pixel.

Po przejściu wszystkich wymienionych wyżej kroków pozostaje jedynie kliknąć przycisk Opublikuj.
W tym momencie utworzony post trafi do systemu Facebooka, a po przejściu weryfikacji zacznie wyświetlać się jedynie konkretnym osobom, nie będąc widocznym na fanpage’u.

A jeżeli Ty też chcesz skutecznie reklamować się w internecie to, sprawdź ofertę agencji performance marketing adsfox oraz zobacz prezentację naszej usługi.

UDOSTĘPNIJ TEN POST:

Wypełnij formularz i zobacz
prezentację wideo naszej usługi